Kadra

mgr Marta Chmielewska

Dyrektor ds dydaktycznych

 Absolwentka studiów magisterskich na Kujawsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, na kierunku pedagogika o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. A także absolwentka studiów Wyższych  na kierunku pedagogika o specjalności opieka i wychowanie z profilaktyką uzależnień.

Prace w placówce rozpoczęłam w 2015 roku jako pomoc nauczyciela.

W 2016 roku zostałam wychowawcą w grupie żłobkowej i tak udało mi się poprowadzić tę grupę aż do 4 latków.

Od 2018r posiadam stopień zawodowy nauczyciela kontraktowego, a obecnie jestem w trakcie awansu na nauczyciela mianowanego. W pracy staram się wykazywać dużą empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje dzieci.

Wybierając zawód pedagoga kierowałam się wewnętrzną potrzebą poznania i zbliżenia się do świata Dziecka. Okres dzieciństwa jest fundamentem w rozwoju człowieka. Nauczyciel wspierając w prawidłowy sposób rozwój Dziecka, może być świadkiem niezwykłych procesów i przemian, a także niejednokrotnie wpływać na nie. Praca z dziećmi jest dla mnie źródłem niezwykłej energii, która przez lata pracy towarzyszy mi i pozwala cieszyć się każdym dniem spędzonym z nimi. Uśmiech Dziecka, a także jego sukcesy edukacyjne i wychowawcze są dla mnie zaszczytną nagrodą, dzięki którym swoją pracę odbieram jako pasję i spełnienie.

Od 2019 roku mam przyjemność prowadzić żłobek i przedszkole, tworząc miejsce, w których dorośli i dzieci darzą się wzajemnym szacunkiem, zaufaniem oraz serdecznością. Miejsce, w których dzieci wzrastają w poczuciu własnej wartości, rozwijają się harmonijnie czerpiąc ze swojej nieustającej ciekawości, kształtują swoją wrażliwość na świat i ludzi, a także uczą się odwagi w wykorzystywaniu własnego potencjału.

W dorosłych tworzących kadrę placówek cenię kreatywność, naturalność, otwartość na nowe wyzwania, ale także optymizm i poczucie humoru.

W życiu staram się być osobą wesołą, serdeczną i miłą, ponieważ uważam że pozytywne nastawienie to połowa sukcesu.

Monika Sękowska

Opiekunka dziecięca 

Ukończyłam studia licencjackie o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna i aktualnie jestem na II roku studiów magisterskich o specjalności opiekuńczo-wychowawczej w Toruniu. Mają pracę z dziećmi zaczęłam w 2016r, gdzie pracowałam w przedszkolu jako pomoc nauczyciela. Aktualnie prowadzę grupę przedszkolną „Skrzaty” w Niepublicznym Przedszkolu „Dobre Przedszkole” w Toruniu. W pracę z dziećmi wkładam całe swoje serce. Jestem osobą odpowiedzialną, pomocną, cierpliwą i zawsze uśmiechniętą. Postępy moich wychowanków sprawiają, że czuję ogromne zadowolenie i satysfakcję z wykonywanej pracy.

Agnieszka Domżalska

 Opiekunka dziecięca 

Ukończyłam policealną szkołę uzyskując dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Opiekunka Dziecięca. Aktualnie jestem na III roku studiów na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Jestem osobą ambitną, cierpliwą i odpowiedzialną. Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje ogromną radość i satysfakcję. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój.

Magda Nadolska

Opiekunka dziecięca 

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Swoją wiedzę uzupełniłam na kursie animacji przedszkolnej i żłobkowej, szkoleniu z budowania relacji w rodzinie a także brałam udział w warsztatach „Jak rozwijać mowę i sprawność manualną dziecka”. Przygodę z pracą w żłobku rozpoczęłam w 2017 roku, w obecnej placówce pracuje od czerwca 2020 roku. Prywatnie mama na pełen etat 🙂

Praca z dziećmi to moja pasja. W trakcie jej wykonywania robię wszystko, aby zapewnić dzieciom jak najlepszy rozwój oraz budować poczucie bezpieczeństwa. Staram się aby proponowane zajęcia oraz zabawy były kreatywne, pobudzały dziecięca wyobraźnię a przede wszystkim zaspakajały potrzebę poznawania świata. Cechuje mnie spokój, cierpliwość, empatia i przyjazne nastawienie. Robię wszystko aby dzieci czuły się w żłobku jak w domu.

Kamila Okońska

Opiekunka dziecięca 

 Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. We wrześniu 2020 roku rozpoczęłam swoją przygodę w pracy z dziećmi  w żłobku. Myślę, że opieka nad dziećmi to jest właśnie to, co chcę robić w życiu, a Bayerkowe dzieci utwierdzą mnie w tym przekonaniu.

Małgorzata Borkowska

Opiekunka dziecięca 

Praca z dziećmi towarzyszy mi od początku mojej kariery zawodowej. W latach 2012-2015 pracowałam na placu zabaw w Galerii Handlowej. Do moich obowiązków należało opieka nad dziećmi oraz organizowanie urodzin. Po ukończeniu wymaganych kursów i szkoleń rozpoczęłam pracę w żłobku w 2016 roku jako Opiekunka. Dało mi to możliwość zdobycia doświadczenia przy pracy z dziećmi od 0-3lat. Pracę opiekunki w obecnej placówce zaczęłam w lipcu 2020 roku. Swoje obowiązki staram się wykonywać jak najlepiej, ponieważ dobro dzieci jest dla mnie najważniejsze. Na co dzień jestem osobą pogodną, otwartą na ludzi. W życiu  prywatnym jestem mamą dwójki dzieci, którym poświęcam każdą wolną chwilę.

 

Paulina Muczyńska

Opiekunka dziecięca 

 Na co dzień jestem osobą spokojną, cierpliwą oraz staram się mieć pozytywne nastawienie do życia. W wolnych chwilach poświęcam czas na czytanie książek oraz spacery.

Ukończyłam szkołę średnią o profilu humanistyczno – prawniczym, a następnie studia licencjackie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Na tej samej uczelni, wybierając ten sam kierunek, ukończyłam również studia o specjalności pedagogika szkolna z socjoterapią, otrzymując tytuł zawodowy: magister. Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać w roku 2019, rozpoczynając swoją pierwszą pracę w placówce, na stanowisku opiekunka dziecięca. W maju 2020r. zostałam głównym opiekunem grupy żłobkowej. Cel zdobycia przeze mnie wykształcenia oraz podjęcia kariery zawodowej, od zawsze wiązałam z dziećmi. Dotyczył on współpracy z najmłodszymi do lat trzech oraz dziećmi na etapie edukacji przedszkolnej lub też wczesnoszkolnej. Poświęcając się pracy pedagogicznej, w szczególności zależy mi na zdrowiu, bezpieczeństwie oraz  osobistym rozwoju każdego dziecka. Dodatkową pasją jest dla mnie śpiew, który z całą pewnością mam możliwość połączyć z moją codzienną pracą, tj. wykorzystywać go podczas wspólnych zabaw z dziećmi. Muzyka pomaga mi także w moim życiu codziennym. Sprzyja miłemu spędzaniu czasu wolnego. W mojej pracy staram się dążyć do tego, by przestrzegać podstawowych zasad oraz wartości, jakie stanowią uczciwość, odpowiedzialność, a także empatia. Na co dzień staram się być opanowana oraz konsekwentna.W pracy z dziećmi, staram się wykorzystywać posiadane cechy i rozwijać poszczególne wartości, by móc w odpowiedni sposób odczytywać i rozumieć emocje moich podopiecznych.

Paulina Gryć

Opiekunka dziecięca 

 Jestem absolwentką I stopnia Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku Pedagogika wszesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, niebawem również ukończę studia magisterskie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką społeczną. Odbywałam praktykę na poziomie przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym jednak to praca z najmłodszymi daje mi najwięcej satysfakcji i radości.  Kontakt z dziećmi towarzyszył mi od najmłodszych lat, przez co bardzo wcześnie nabrałam pewności co do wyboru zawodu, który wykonuję. Jestem osobą dynamiczną, kreatywną i przede wszystkim łatwo nawiązuję kontakty. W pracy staram się dawać dzieciom poczucie bezpieczeństwa oraz rozpatrywać ich indywidualne potrzeby. Bardzo lubię rozbudzać ciekawość i wyobraźnię moich podopiecznych przez co każde zajęcia starannie planuję. Prywatnie jestem żoną i mamą dwulatka. Pasjonuję się historią, zdrowym odżywianiem ale również cukiernictwem.

Justyna Waszewska

Opiekunka dziecięca 

 Mgr Pielęgniarstwa, specjalistka opieki długoterminowej. Ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe w Brodnicy i Pielęgniarstwo na WSH. Pracowałam 10 lat w Hospicjum „Światło” oraz ZOL Fundacji Światło” Toruniu.

Marta Staniszewska

Opiekunka dziecięca 

Ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu o profilu Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Kontynuuje studia magisterskie w zakresie Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i profilaktyki społecznej.

Rozpoczęłam prace w zawodzie w tutejszym żłobku w październiku 2019 roku. Najważniejsze w mojej pracy jest bezpieczeństwo i rozwój dzieci oraz dobry kontakt i współpraca z rodzicami. Moim hobby jest taniec, wiele lat tańczyłam w Toruńskich zespołach tanecznych biorąc udział w zawodach i pokazach. Wolny czas poświęcam na samorozwój, interesuje się psychologią i rozwojem osobistym. Dla relaksu lubię słuchać muzyki oraz grać w gry planszowe.

Monika Barwińska

Opiekunka dziecięca 

Ukończyłam studia wyższe na kierunkach: oligofrenopedagogika i pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Praktyki zawodowe odbywałam w Domu Dziecka w Rypinie. Doświadczenia w pracy z dziećmi nabierałam również podczas zatrudnienia w toruńskim „Klubie Malucha Fiku Miku”. Od kilku miesięcy współpracuję ze Żłobkiem Bayerek w Toruniu.

Czas spędzony w dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Obserwując ich ciekawość i zaangażowanie w zajęcia, mam świadomość, że przyczyniam się do prawidłowego rozwoju dzieci. Ogromną uwagę przywiązuję do prac manualnych, a więc wszelkiego rodzaju zajęć plastycznych i technicznych. To dlatego, że właśnie tego typu prace połączone z zabawą, bardzo korzystnie wpływają na motorykę małą. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię i rozwijają kreatywność.

Juliya Boldankova

Opiekunka dziecięca 

Moja praca zawodowa zawsze była związana z dziećmi. Po uniwersytecie pedagogicznym kilka lat pracowałam w szkole. Mam za sobą również kurs opiekunki w żłobku. Praca z dziećmi zawsze dawała mi najwięcej radości, energii i satysfakcji. Chciałabym bardzo dać dziecku w żłobku poczuje bezpieczeństwa, dobrą zabawę i warunki do rozwoju. A ich rodzicom świadomość, że dzieci mają dobrą opiekę. Myślę że najważniejszym warunkiem pracy jest wielka miłość do dziecka.

.

PLACÓWKA KADRA